HomeDolnośląskie

Wrocławski gang samochodowy. Wypożyczali luksusowe auta na sfałszowane dokumenty

Wrocławski gang samochodowy. Wypożyczali luksusowe auta na sfałszowane dokumenty

olicjanci CBŚP współpracujący z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu zatrzymali 10 osób z gangu samochodowego. Wypożyczali oni luksusowe samochody na sfałszowane dokumenty, auta demontowali na części, które następnie sprzedawali.

Z ustaleń śledczych wynika, że sposób działania grupy był przemyślany i celowy. Prawdopodobnie to szef grupy zlecał poszczególnym członkom znalezienie pojazdu w wypożyczalniach samochodowych.

Następnie kolejne osoby odbierały auto na podstawie podrobionych dokumentów, specjalnie do tego celu przygotowanych. Wszystko wyglądało naturalnie i nie wzbudzało u pracowników wypożyczalni żadnych podejrzeń. Kolejni członkowie grupy w czasie wypożyczania pojazdu zabezpieczali jego miejsce, aby zminimalizować zagrożenie i  uniemożliwić zdemaskowanie działania grupy przez Policję.

Zgodnie z umową wypożyczony samochód bez większych problemów mógł poruszać się po całym kraju, przede wszystkim do umówionego miejsca, gdzie samochód był demontowany na części. Straty oszacowano na 2,5 miliona złotych.

Śledczy ustalili i zabezpieczyli w kraju i zagranicą mienie na poczet obowiązku naprawienia szkody oraz grożącej grzywny o łącznej szacunkowej wartości około 120 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy, podjęte zostały m.in. czynności w kierunku  zatrzymania pozostałych podejrzanych, w tym osób przebywających za granicą kraju.

aip

COMMENTS