HomePomorskie

“Wolę w szambie zanurkować niż na Dudę zagłosować” – zarzut znieważenia prezydenta RP dla mieszkańca Gdańska

“Wolę w szambie zanurkować niż na Dudę zagłosować” – zarzut znieważenia prezydenta RP dla mieszkańca Gdańska

“Wolę w szambie zanurkować niż na Dudę zagłosować”. To jedno z haseł, jakie na swoim samochodzie umieścił Sebastian Pawłowski z Gdańska. Zatrzymany przez policję i przesłuchany, usłyszał zarzut znieważenia prezydenta RP.

 

W rozmowie z “Dziennikiem Bałtyckim” pan Sebastian mówi:

– Nie bałem się i nie boję. Robię to dla mojej córki.

Do zatrzymania Sebastiana Pawłowskiego doszło w miniony piątek, w okolicy gdańskiej Hali “Olivia”. Powodem był jego biały samochód dostawczy, oklejony hasłami: “Wolę w szambie zanurkować, niż na Dudę zagłosować”, “PiS Stop” i “2020 WyPAD”. Na karoserii z kolei widniało zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy, siedzącego na krześle, z czapką błazna na głowie, na której naszyte było godło Polski.

Dzień wcześniej Sebastian Pawłowski opublikował na swoim profilu facebookowym zdjęcia, na których stoi przy swoje oklejonej hasłami furgonetce. A zatrzymany został, jak tłumaczyli policjanci, po zgłoszeniu innego mieszkańca Gdańska, którego miało zbulwersować jedno z haseł.

Zatrzymany, całe to zdarzenie, zarejestrował telefonem. Na filmiku słyszymy jak pada z jego ust : – Jaki jest powód zatrzymania i odpowiedź policjantki policjantki: “Pan złamał wrażliwe przepisy, dotyczące prezydenta”.
Pawłowski pytany przez nas, czy się boi, odpowiada: – Nie bałem się i nie boję, a po tym zatrzymaniu jestem jeszcze bardziej zmotywowany. W poniedziałek odbieram samochód, naklejek nie ściągam, doklejam następne i… jedziemy dalej. Nic się nie zmienia.

Przyczyny swojej akcji wyjaśnia tak: – Ja dla siebie już tego nie robię. Jestem w takim wieku, że dam sobie radę. Ale wychodzę do ludzi z przekazem, że musimy myśleć o swoich dzieciach, o ich przyszłości. Bo jeśli władza dalej będzie tak rządzić, to możemy się stać Koreą Północną.

Filmy z zatrzymania Sebastiana Pawłowskiego:

Red. Ryszarda Wojciechowska PolskaPress AIP

COMMENTS