HomeMazowieckie

Wniosek do prokuratury o ściganie z urzędu ws. wpisów konsul z Ohio

Wniosek do prokuratury o ściganie z urzędu ws. wpisów konsul z Ohio

Mecenas Roman Giertych zapowiedział wniosek do prokuratury o ściganie z urzędu konsul, która umieściła fotomontaż Donalda Tuska w mundurze SS. Maria Szonert-Binienda, konsul honorowy RP w Akron w amerykańskim stanie Ohio, oddała się do dyspozycji szefa MSZ.

Reprezentujący Donalda Tuska adwokat napisał, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy prokuratura wielokrotnie podejmowała ściganie art. 216 kk w trybie publicznoskargowym. – “Tak było nawet w przypadku zwykłych okrzyków do posłów podnoszonych przez osoby, które nie sprawowały żadnej funkcji publicznej. Mój Mocodawca pan Donald Tusk uznał, że sprawa jest na tyle bulwersująca, że nie można jej zostawić bez reakcji” – napisał na facebooku Roman Giertych.
Maria Szonert-Binienda oddała się do dyspozycji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Jednocześnie- jak napisano w komunikacie MSZ – zadeklarowała, że “w przypadku dalszej możliwości pełnienia funkcji konsula honorowego całkowicie zawiesi swoją dotychczasową działalność polityczną i publicystyczną w mediach społecznościowych”.
Wcześniej polski MSZ- również w komunikacie- poinformował, że przeprowadzono rozmowę z Marią Szonert-Biniendą. Jak podkreślono, treści publikowane – przed otwarciem konsulatu – przez nią na jej prywatnych kontach w mediach społecznościowych wyrażają jej prywatne poglądy”.

Więcej informacji o tej bulwersującej sprawie znajdziecie tutaj

IAR/ gaj/to/fot.twitter

COMMENTS