17.5 C
Chicago
niedziela, 19 maja, 2024

Włochy: W weekend otwarcie plaż w dużej części kraju

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W połowie maja zostaną otwarte plaże w dużej części Włoch. Wyrażane są nadzieje na udany sezon letni dzięki postępowi kampanii szczepień i otwarciu kraju dla zagranicznych turystów. Wkrótce zostanie zniesiony wymóg 5-dniowej kwarantanny dla przyjezdnych z UE.

Włoskie regiony opracowały swoje kalendarze oficjalnego otwarcia sezonu letniego; wszędzie- jak zapewniają- w reżimie sanitarnym i przy poszanowaniu zasad dystansu.

 

Do 15 maja zostaną otwarte plaże nad morzem w miejscowościach w stołecznym Lacjum, gdzie odpoczywają głównie rzymianie. To między innymi takie kurorty, jak San Felice Circeo i Sperlonga, wyspa Ponza, Santa Marinella, a także Sabaudia, Ostia i Fiumicino.

 

Emilia- Romania nad Adriatykiem, jeden z najpopularniejszych regionów wakacyjnych, wybierany przez przybyszów z wielu krajów Europy, już stopniowo otwiera plaże w licznych miejscowościach w oczekiwaniu na pierwszych gości w weekend w połowie maja i na turystów z zagranicy w najbliższych tygodniach.

 

Od soboty zaprasza Liguria, która w tym roku może poszczycić się największą liczbą najpiękniejszych i najczystszych plaż spośród wszystkich 416 najlepszych we Włoszech. Sobota jest też datą oficjalnej inauguracji sezonu w Toskanii.

 

Także od 15 maja można wypoczywać w Apulii, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród Włochów i przybyszów z wielu krajów europejskich.

 

Całe wybrzeże Wenecji Euganejskiej będzie otwarte od 22 maja.

 

W Abruzji od końca kwietnia otwarte są bary i restauracje na plażach. Całkowicie rozpoczną zaś one działalność 1 czerwca.

 

Jeszcze w ten weekend pierwsi plażowicze będą mogli zacząć wypoczynek nad morzem w regionie Basilicata.

 

Intensywne przygotowania do otwarcia plaż trwają w Kalabrii i w Marche.

 

Plaże na Sycylii będą dostępne od niedzieli. Miejscowe władze poinformowały o dużym zainteresowaniu ze strony turystów z USA i Wielkiej Brytanii, którzy rezerwują miejsca w hotelach na lato.

 

Sardynia jest jeszcze w strefie pomarańczowej podwyższonych restrykcji i czeka na ich zniesienie, co umożliwiłoby inaugurację sezonu letniego począwszy od 17 maja.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

 

sw/wr/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520