HomePOLSKA

Władze PiS nie znają wniosków z kontroli CBA nt. oświadczeń majątkowych szefa NIK?

Władze PiS nie znają wniosków z kontroli CBA nt. oświadczeń majątkowych szefa NIK?

Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości powiedziała, że szef Najwyższej Izby Kontroli nie ma jeszcze postawionych zarzutów. Dlatego Marian Banaś po zakończonym urlopie wrócił do pełnienia swojej funkcji.

Wybrana na posła obecnej i parlamentarzystka mijającej kadencji podkreśliła w radiowej Jedynce, że wnioski Centralnego Biura Antykorupcyjnego na temat oświadczeń majątkowych Mariana Banasia nie są jeszcze znane. Procedura wyjaśniająca trwa i nie ma jeszcze żadnych zarzutów w tej sprawie. “Nie wiemy, jakie są wnioski z kontroli” – powiedziała Joanna Lichocka. “Wszystko dzieje się tak, jak dziać się powinno. Trzeba poczekać, aż ta procedura się zakończy i wtedy będziemy zajmować jakieś stanowisko” – dodała posłanka.

W środę Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych prezesa NIK z lat 2015-2019. Marian Banaś ma jeszcze pięć dni na złożenie zastrzeżeń do protokołu kontroli. Do chwili zakończenia tych czynności Centralne Biuro Antykorupcyjne nie informuje o wynikach postępowania.

Marian Banaś jest prezesem NIK od 30 sierpnia. Po publikacji w mediach materiałów o jego oświadczeniach majątkowych i nieruchomości w Krakowie udał się na bezpłatny urlop. Wczoraj wrócił do pracy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/pr1/wcześn./hm/SiekajCOMMENTS