7.4 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Wimbledon. Łukasz Kubot w półfinale debla!

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo z łatwością pokonali reprezentantów gospodarzy Kena i Naela Skupskich 7:6, 6:4, 6:4 w ćwierćfinale Wimbledonu. Polak zagra w czwartek w półfinale wielkiego szlema.

Para Kubot/Melo znajduje się w gronie faworytów imprezy na trawiastych kortach w Londynie. Nie straszny im był kort nr 12, który praktycznie w całości był za gospodarzami. Ken Skupski i Neal Skupski prawdziwą walkę podjęli tylko w pierwszym secie, którego Kubot i Melo wygrali dopiero po tie-breaku. Dwa następne sety były w wykonaniu Brytyjczyków już mniej efektowne, swoje podanie tracili już na początku setów. Kubot i Melo nie pozostawili złudzeń przeciwnikom i spokojnie wygrywali swoje gemy serwisowe. Kubot i Melo na korcie przebywali dzisiaj jedynie dwie godziny i dwanaście minut. W półfinale polsko-brazylijska para zmierzy się z najwyżej rozstawionym deblem Henri Kontinen (Finlandia)/John Peers (Australia). W 4. rundzie wyeliminowali debel Ryan Harrison/Michael Venus, i to dopiero po pięciosetowej batalii, w której potrzebne były aż trzy tie-breaki. Półfinał zaplanowany jest na czwartek o godz. 14.00