Wielka majówka – rozpoczął się szczyt komunikacyjny

Wielka majówka – rozpoczął się szczyt komunikacyjny

Trwa szczyt komunikacyjny wyjazdów na majówkę. Policja przypomina, że w najbliższych dniach służbę pełnić będzie nawet kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy drogówki i prewencji.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka ostrzega, że przy wyjazdach z dużych miast mogą tworzyć się korki. Policjanci mają regulować ruch w takich miejscach. Będą też dbali w najbliższych dniach o bezpieczeństwo pozostawionych na kilka dni mieszkań i domów – zapewnia Ciarka.
Przed wyruszeniem w dłuższą trasę policjanci proszą o sprawdzenie stanu technicznego samochodu, od najprostszych elementów, jak płyn w spryskiwaczach, światła czy stan bieżnika opon. To na te elementy będą sprawdzać policjanci podczas kontroli drogowych – dodaje rzecznik.
Policja przypomina, że podczas tego typu akcji patrole w trasie zwracają szczególną uwagę na prędkość pojazdów, sprawdzają trzeźwość kierowców i zapięcie pasów i sposób przewożenia dzieci.
W ubiegłym roku w czasie długiego weekendu majowego doszło do ponad 200 wypadków. Śmierć w nich poniosło 19 osób, a ponad 260 zostało rannych.

Mariusz Pieśniewski, Fot. Dreamstime.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0