28.3 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Wielka hala sportowa w Przyszowie otwarta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Została uroczyście otwarta hala sportowa w Przyszowie przy szkole podstawowej. Prace nad inwestycją rozpoczęły się w 2011 roku.

– W 1998 roku przy budowanej w Przyszowie szkole podstawowej miała powstać niepełnowymiarowa hala. W 2010 roku w niezagospodarowanej części szkoły na parterze urządzone zostało przedszkole – wspomina wójt bojanowskiej gminy Sławomir Serafin. Uczniowie szkoły, która powstała osiem lat temu, zajęcia sportowe odbywali na korytarzach szkolnych. W 2011 roku władze zdecydowały o budowie pełnowymiarowej hali sportowej.

 

Prace projektowe rozpoczęły się w 2012 roku. – I przystąpiliśmy do rzeczy najważniejszej czyli znalezienia środków finansowych na budowę obiektu – przyznaje wójt. Poszło nieźle. Z wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej województwa podkarpackiego dostali 750 tysięcy złotych, drugie tyle z ministerstwa sportu i turystyki. Całkowity koszt obiektu wyniósł 2,7 miliona złotych, z gminnej kasy poszło więc na ten cel 1,2 miliona złotych. A że ta kwota została rozłożona na trzy lata, nie rozłożyło to gminnych finansów na łopatki.

 

– To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców Przyszowa, z ogromną radością została przyjęta przez dzieci i młodzież – przyznaje wójt. Inwestycja ma służyć całej gminie, bo są trzy inne sale sportowe przy szkołach, ale tylko ta jest pełnowymiarowa, nowoczesna z kompleksem szatniowym, sanitarnym i prysznicami. Został zatrudniony animator sportu, który już organizuje turnieje piłki nożnej i tenisa stołowego.

 

W czwartek doszło do uroczystego otwarcia hali. Były podziękowania tym, którzy przyczynili się do jej powstania, hala została poświęcona, a dzieci dały popis sportowych i artystycznych talentów.

AIP, foto Zdzisław Surowaniec

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520