11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Weto w sprawie zaniechania remontu. Mieszkańcy Homer Glen zapowiadają drogę prawną

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy Homer Glen przeciwni rozbudowie 143-ciej Ulicy będą musieli w tej sprawie stoczyć jeszcze niejedną walkę. Ubiegłotygodniowa decyzja zarządu powiatu Will o zaniechaniu remontu została w piątek zawetowana.

Mieszkańcy obawiają się, że rozbudowa drogi przecinającej ich miejscowość doprowadzi do zwiększenia ruchu, a także zwiększenia prędkości przez przejeżdżające samochody. Zwracają uwagę, że przy ulicy są ulokowane domy, a przede wszystkim szkoła, co stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla uczęszczających do niej dzieci.

Ubiegłotygodniowa decyzja zarządu powiatu Will została zawetowana przez dyrektora wykonawczego samorządu. Rzeczniczka zarządu stwierdziła w oświadczeniu, że wcześniej władze miasteczka chciały rozbudowy drogi, na ten cel udało się pozyskać pieniądze, a sama inwestycja pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców. W odpowiedzi usłyszała, że zarządca Homer Glen przychyla się do opinii swojej społeczności, a jeżeli weto nie zostanie wycofane, strony spotkają się w sądzie.

Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta do poniedziałku.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520