21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Ważą się losy Wielkiej Brytanii w Unii Eropejskiej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ważą się losy Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Do lutego Londyn ma zakończyć negocjacje z krajami członkowskimi w sprawie proponowanych reform. Jeszcze w tym roku spodziewane jest referendum w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii we Wspólnocie.
Ze wszystkich postulatów najbardziej kontrowersyjny jest pomysł 4-letniego ograniczenia zasiłków wypłacanych obcokrajowcom, którzy pracują na Wyspach, w tym także Polakom. Premier David Cameron na razie nie zamierza ustępować, bo wie, że Bruksela potrzebuje Londynu. „Unia Europejska jest silniejsza razem z Wielką Brytanią” – mówił niedawno szef rządu. Jednak na dyskryminację pracowników na Wyspach nie zgadzają się kraje Europy Środkowo-Wschodniej. „Będziemy świadkami pewnego politycznego teatru – David Cameron będzie pokazywał, że naprawdę walczy o interesy swojego kraju, a inni będą pokazywać, że nie poddadzą się tak łatwo” – skomentował ekspert brukselskiego Centrum Polityki Europejskiej Janis Emmanouilidis.
W sprawie ograniczenia zasiłków Londyn zyskał właśnie sojusznika. Jak doniosła brytyjska gazeta „The Times”, ten postulat popiera niemiecki rząd, który w swoim kraju chce w ten sposób zaoszczędzić pieniądze dla uchodźców.
IAR/Beata Płomecka/Bruksela/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520