HomePOLSKA

Wąsik: W sprawie Banasia służby działały prawidłowo

Wąsik: W sprawie Banasia służby działały prawidłowo

W ocenie wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika, służby w sprawie Mariana Banasia działały prawidłowo. Wiceminister podkreślał w TVP Info, że to właśnie po kontroli CBA do prokuratury zostało złożone zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa NIK.

Maciej Wąsik mówił, że służby przy wydawaniu Marianowi Banasiowi certyfikatu bezpieczeństwa działały zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. “Nawet jeżeli ABW posiadłaby pewne informacje, na mocy obecnie obowiązującego prawa z postępowania o wydanie certyfikatu bezpieczeństwa agencja nie może poinformować prokuratury czy jakiegokolwiek innego organu” – tłumaczył Maciej Wąsik. Dodał, że rząd zdaje sobie sprawę, iż ustawa o ochronie informacji niejawnych, która reguluje te sprawy, musi być zmieniona. Wiceminister Wąsik zapewnił, że jest już projekt nowej ustawy, który sprawi, że działania służb w takich przypadkach będą szybsze.
Jak zapowiedział wiceminister Maciej Wąsik, dokładne informacje na temat raportu CBA szef MSWiA i minister- koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński przekaże sejmowej komisji do spraw służb specjalnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP Info/mk/dyd

COMMENTS