Warszawska reprywatyzacja: Raport Jakiego to nie raport całej komisji [AKTUALIZACJA]

Warszawska reprywatyzacja: Raport Jakiego to nie raport całej komisji [AKTUALIZACJA]

Członek komisji weryfikacyjnej z ramienia Nowoczesnej Paweł Rabiej powiedział, że raport Patryka Jakiego o stratach Warszawy w wyniku dzikiej reprywatyzacji nie był konsultowany z Komisją. Gość radiowej Jedynki zarzucił Patrykowi Jakiemu wykorzystywanie tego gremium do prowadzenia własnej kampanii wyborczej w stolicy.

„To nie był raport komisji. Komisja nie obradowała nad tym raportem. Komisja nie przyjęła go jako Komisja Weryfikacyjna. Nie wiem kto jest autorem tego raportu. Na pewno nie Komisja Weryfikacyjna. Nie był on przedyskutowany, nie rozmawialiśmy o tych liczbach. W moim przekonaniu one są – nie to, że tylko szacunkowe – ale po prostu nieprawdziwe. Komisja na pewno nie obradowała nad 3 tysiącami przypadków, tylu ich nie zbadaliśmy” – powiedział Paweł Rabiej.

W poniedziałek, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Patryk Jaki poinformował wraz z trzema innymi członkami komisji weryfikacyjnej – Sebastianem Kaletą, Janem Mosińskim i Łukaszem Kondratko, że wartość całego warszawskiego majątku, oddanego do 2016 roku w prywatne ręce, to ponad 21,5 miliarda złotych. Prezentując raport w sprawie reprywatyzacji w Warszawie podkreślił, że decyzje o zwrocie nieruchomości o łącznej wartości 12,5 miliardów złotych wydano w wyniku działań niezgodnych z prawem.

Paweł Rabiej ma w przypadku wygrania przez Rafała Trzaskowskiego wyborów prezydenckich w Warszawie pełnić funkcję wiceprezydenta.

—————————

 

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki przyznaje, że był współautorem przedstawionego w poniedziałek raportu, dotyczącego strat stolicy na skutek prywatyzacji, i że nie był to raport całej komisji. W dzisiejszych „Sygnałach dnia” członek komisji z Nowoczesnej, Paweł Rabiej, zarzucił Patrykowi Jakiemu wykorzystywanie tego gremium do prowadzenia kampanii wyborczej na prezydenta stolicy.

Patryk Jaki podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że Paweł Rabiej “ma interes w dezawuowaniu przestawionego raportu”. “To jest raport, który rzeczywiście przygotowałem ja, Sebastian Kaleta i kilka osób” – powiedział Patryk Jaki. Dodał, że trudno, aby Paweł Rabiej zgadzał się z tym raportem, gdyż jest kandydatem na wiceprezydenta przy Rafale Trzaskowskim z Koalicji Obywatelskiej. “To by oznaczało, że sami się przyznają do błędów, dlatego, że Rafał Trzaskowski legitymizuje wiele działań Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej tego całego układu reprywatyzacyjnego” – powiedział Patryk Jaki.

W poniedziałek na konferencji prasowej Patryk Jaki poinformował wraz z trzema innymi członkami komisji weryfikacyjnej – Sebastianem Kaletą, Janem Mosińskim i Łukaszem Kondratko – że wartość całego warszawskiego majątku, oddanego do 2016 roku w prywatne ręce, to ponad 21 i pół miliarda złotych. Prezentując raport w sprawie reprywatyzacji w Warszawie podkreślił, że decyzje o zwrocie nieruchomości o łącznej wartości 12 i pół miliarda złotych wydano w wyniku działań niezgodnych z prawem.

 

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)pp/Siekaj/dyd

IAR / Jedynka / pp/zr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0