HomeMazowieckie

Warszawa: Hanna Gronkiewicz-Waltz ostrzega, że może rozwiązać Marsz Niepodległości

Warszawa: Hanna Gronkiewicz-Waltz ostrzega, że może rozwiązać Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości 2018. Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Tomaszem Lisem powiedziała, że “bez wahania” rozwiąże Marsz Niepodległości, jeśli uczestnicy będą nawoływać do nienawiści. 

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz była gościem programu Tomasza Lisa. Ustępująca prezydent stolicy wypowiedziała się m.in. na temat swojej prezydentury, ale również mówiła o planowanym przybyciu neofaszystów i nacjonalistów z całej Europy na Marsz Niepodległości. Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że jeżeli uczestnicy marszu będą nawoływać do nienawiści, to natychmiast rozwiąże tę manifestację. Takimi elementami są np. transparenty z rasistowskimi hasłami oraz odpalanie rac świetlnych.

 

– Chcę uprzedzić lojalnie, że jeśli będzie jakikolwiek element nienawiści (…), to bez wahania rozwiąże tę manifestację – I sama podpiszę, nie pani Gawor. Zostaję specjalnie na 11 listopada, siedzę w Centrum Bezpieczeństwa i wezmę to na swoją odpowiedzialność, bo nie będą mi urzędnika potem poniewierać – powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

 

Na pytanie Tomasza Lisa o przykłady elementów nienawiści podczas marszu, Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że są nim np. race świetlne. Prezydent dodała, że “jeżeli będzie to w takim zakresie, jak w tamtym roku, to bez wahania rozwiążę tę manifestację”.

 

Jak zapowiedziała Gronkiewicz-Waltz, przebieg marszu będzie na bieżąco analizowany, a wszystko zostanie sfotografowane. Prezydent stolicy nie ma wątpliwości, że wszystko trzeba monitorować i badać, aby nie dopuścić do scen, jakie miały miejsce w zeszłorocznym marszu.

 COMMENTS