"> Walka o niezależność śląskiej onkologii - wiadomosci.com

Walka o niezależność śląskiej onkologii

Walka o niezależność śląskiej onkologii

Wspólna akcja śląskich mediów trwa. Walczymy o stworzenie samodzielnego Śląskiego Instytutu Onkologii na bazie istniejącego Centrum Onkologii w Gliwicach. Podpisów pod petycją do premier Beaty Szydło w tej sprawie podpisało już ponad 9 tys. osób.

Centrum Onkologii w Gliwicach jest obok Centrum Onkologii w Krakowie – częścią Instytutu Onkologii w Warszawie. Skutkuje to tym, że szefowie centrum nie mogą swobodnie podejmować wielu decyzji, zwłaszcza tych dotyczących finansowania i inwestowania w placówkę. Śląskie media, wśród których znalazły się: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza i Polskie Radio Katowice, z patronatem TVP Katowice zorganizowały wspólną akcję na rzecz Instytutu na Śląsku i angażują się w walkę o niezależność gliwickiej onkologii. W petycji do premier Beaty Szydło argumentujemy dlaczego warto postarać się o to, by powstała u nas placówka, nie będąca pod tak ogromnym wpływem warszawskiego Instytut i prosimy, by rząd podjął decyzję o utworzeniu Śląskiego Instytutu Onkologii.

Na ten moment pod petycją podpisało się blisko 9 tysięcy 100 osób. Przypomnijmy, że każdy swój głos może złożyć na stronie www.dziennikzachodni.pl lub przysłać do nas zamieszczony także na stronie specjalny kupon. Petycję planujemy wręczyć ministrowi zdrowia Konstantemu Radziwiłłowi w dniach od 18 do 20 lutego podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

Walczymy o niezależność dla śląskiej onkologii – wspólna akcja śląskich mediów.

, foto arcCOMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Fransua 3 lata

    Takiej buty i chamstwa przełożonego z warszawki nie było nawet za komuny. Żaden aparatczyk nie pozwoliłby sobie na takie działania w stosunku do profesora kierującego Instytutem. W normalnym państwie ten tzw Joker byłby pozbawiony możliwości zajmowania jakichkolwiek stanowisk kierowniczych i publicznie potępiony i wykluczony towarzysko. U nas rząd i przywódcy tzw dobrej zmiany widocznie przymykają oczy na takie niszczące skandaliczne praktyki. Proponuję wzmóc działania w kierunku AUTONOMII ŚLĄSKA, żeby przestać karmić darmozjadów z warszawki.