3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

W nocy Sejm przyjął m.in. nowelizację programu „Rodzina 500+” oraz nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym a także „Lex Uber”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W nocnym bloku głosowań Sejm przyjął m.in. nowelizację programu „Rodzina 500+” oraz nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Posłowie odrzucili także wnioski opozycji w sprawie odwołania ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka oraz minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Izba przegłosowała również nowelizację ustawy o transporcie drogowym, tzw. Lex Uber oraz wybrała Wojciecha Sycha na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Nowelizacja programu „Rodzina 500+” przyjęta dziś w Sejm rozszerza wypłatę tego świadczenia także na pierwsze dziecko. Projekt poparło było 379 posłów, 20 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że 500+ otrzymają wszystkie dzieci bez względu na dochód rodziny. Prawo do świadczenia będą miały również dzieci umieszczone w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i domach pomocy społecznej. Projekt trafi teraz do Senatu. 500+ na pierwsze dziecko, to jeden z elementów tak zwanej „Nowej piątki PiS”.

Celem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym przyjętej dziś przez Sejm jest wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 25 marca bieżącego roku. Projekt przewiduje umorzenie postępowań odwoławczych od uchwał KRS, osób ubiegających się o urząd sędziego Sądu Najwyższego. Nowela trafi teraz do Senatu.

Nowelizacja ustawy „Lex Uber” upraszcza licencje taksówkarskie, ale jednocześnie pozwala działać kierowcom pracującym za pośrednictwem popularnych aplikacji. Projekt daje też możliwość używania aplikacji mobilnej jako alternatywy wobec stosowanego obecnie taksometru i kasy fiskalnej. Projekt trafi teraz pod obrady Senatu.

IAR/Karol Surówka & Michał Fabisiak/kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520