13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Forum Związków Zawodowych, w ślad za ZNP, zawiesza strajk

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydium Zarządu Krajowego Forum Związków Zawodowych, podjęło w czwartek wieczorem decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli od soboty 27 kwietnia. Decyzję ogłosił na twitterze Grzegorz Sikora z Forum Związków Zawodowych. „Decyzję podjęto w związku z jednostronną i niekonsultowaną z FZZ, decyzją Prezydium ZNP o zawieszeniu strajku” – napisał Sikora.

Wczoraj o zawieszeniu strajku poinformował również Związek Nauczycielstwa Polskiego. Strajk nauczycieli trwał od 8 kwietnia.

 

***

Maturzyści kończą dziś rok szkolny. Wczoraj Sejm, a potem w nocy Senat przyjął nowelizację prawa oświatowego dotycząca klasyfikacji maturzystów. Zgodnie z nowymi przepisami możliwa będzie klasyfikacja uczniów przystępujących do matury w przypadku, jeśli w szkole nie zbierze się rada pedagogiczna.

Wczoraj także Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował o zawieszeniu strajku od soboty. Dziś maturzyści powinni otrzymać świadectwa ukończenia szkoły, bo jej ukończenie jest konieczne, żeby przystąpić do egzaminów. Nie we wszystkich szkołach ze względu strajk nauczycieli klasyfikacja i wypisanie świadectw były jednak możliwe. W związku zawieszonym wczoraj strajkiem nie we wszystkich szkołach odbyły się rady pedagogiczne, które miały przeprowadzić klasyfikację uczniów.

Zgodnie z uchwalonymi przez Sejm i Senat przepisami tam, gdzie nie zebrały się rady pedagogiczne i nie przeprowadziły klasyfikacji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący szkołę. Wczoraj z mównicy sejmowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przekonywał, że mimo zawieszenia strajku nauczycieli, nowe przepisy są potrzebne i dają pewność maturzystom na przystąpienie do egzaminu.

„To maturzyści będą mogli spokojnie położyć się dzisiaj spać, przygotować do matury, a 6 maja podejść do egzaminu dojrzałości” – mówił wczoraj Michał Dworczyk.
Opozycja nie zgadza się na tryb wprowadzania zamian w przepisach. Pierwszy dzień matur 6 maja.

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/kry

IAR/Lis/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520