10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

W Grecji wybuchło dziś ponad 50 pożarów lasów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Grecji wybuchło dziś ponad pięćdziesiąt pożarów lasów. Do walki z ogniem zostało zmobilizowanych prawie pięciuset strażaków, dwieście wozów strażackich, samoloty i helikoptery.
Ogień wybuchł między innymi w pobliżu Aten i na wyspie Elafonisos niedaleko południowego wybrzeża Peloponezu. Na wyspie, gdzie pożar trwa od rana, zapobiegawczo ewakuowano turystów z kempingu i hotelu. Podobnie było w miejscowości Maraton we wschodniej Attyce, gdzie ze względów bezpieczeństwa ewakuowano dzieci z obozu. To w tamtej okolicy latem ubiegłego roku doszło do tragicznych pożarów, w których życie straciły 102 osoby.
Z powodu wysokich temperatur i silnego wiatru w większości regionów Grecji panuje wysoki stopień zagrożenia pożarami. Szczególnie trudna sytuacja jest w Attyce i na Peloponezie. Greckie ministerstwo ochrony obywateli wysyłało dziś mieszkańcom zagrożonych regionów ostrzegawsze sms-y. Władze apelowały, aby nie wykonywać żadnych prac, które mogłyby spowodować zaprószenie ognia. Wysokie zagrożenie pożarami ma się utrzymać także jutro.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/Siekaj

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520