23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Sasin: Obniżenie podatków nie wpływa negatywnie na dochody samorządów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że obniżenie podatków nie wpływa negatywnie na dochody samorządów. Przypomniał, że w tym roku rząd Prawa i Sprawiedliwości obniżył podatek PIT.

Jacek Sasin na konferencji prasowej obiecał, że jego ugrupowanie będzie dążyć do obniżania kolejnych podatków. Jego zdaniem, wielu samorządowców PO z dużych miast straszy mieszkańców koniecznością obcinania inwestycji z powodu obniżek podatków. „Są nieuczciwi i chcą wywołać negatywne emocje do bardzo pozytywnego zdarzenia, jakim jest obniżanie podatków, czegoś, na co Polacy czekali od bardzo wielu lat. Ja chciałbym powiedzieć, że niezależnie od tego PiS będzie w dalszym ciągu podatki obniżać, ponieważ my uważamy, że Polacy najlepiej wiedzą, co zrobić ze swoimi pieniędzmi, najlepiej wiedzą, jak te pieniądze wydać” – zapewniał.
Jacek Sasin dodał, że w porównaniu z rokiem 2015 w tym roku z tytułu podatków samorządy zarobią 26 mld złotych więcej. Blisko 20 miliardów tej kwoty pochodzić będzie z PIT i CIT. Podkreślił, że dochody samorządów z podatku PIT od 2015 roku wzrosły o 46 procent.
Od 1 sierpnia osoby, które nie ukończyły 26 roku życia i osiągają dochody z pracy lub umowy zlecenia są zwolnione z podatku dochodowego. Zwolnienie przysługuje do momentu, kiedy przychód wyniesie 85 528 złotych. Ze względu na to, że ulga obowiązuje od sierpnia, młodzi nie zapłacą podatku do chwili, gdy ich przychód wyniesie 35 636,67 złotych.
Od 1 października stawka PIT dla wszystkich obywateli zostanie obniżona 18 na 17 procent. Dodatkowo obniżone zostaną koszty pracy przez podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Wosiek, wczesn./Wj/to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520