HomeŚwiat

W Chinach wprowadzono ograniczenie prędkości dla… pieszych

W Chinach wprowadzono ograniczenie prędkości dla… pieszych

Progi zwalniające, potocznie nazywane „leżącymi policjantami”, stosowane są, aby zmusić kierowców pojazdów do zmniejszenia prędkości. Władze jednego z chińskich miast przed wejściem do części będącej atrakcją turystyczną umieściły blisko 100 progów na chodnikach.

Zdjęcie przedstawiające prawie stu „leżących policjantów” na chodniku prowadzącym do starej części miasteczka Taierzhuang w prowincji Sahandong zamieścił na swoim profilu społecznościowym „Dziennik Ludowy”. Żółto-czarne progi zwalniające są ułożone jeden za drugim, w bliskiej odległości od siebie. Niezwykły widok przyciągnął uwagę internautów, którzy spekulują, że progi mają pomóc turystom w cieszeniu się widokami, uniemożliwiając szybkie przemieszczanie się.
Taierzhuang to jedna z najpiękniejszych chińskich miejscowości, którą – podobnie jak włoską Wenecję – przecinają liczne kanały. Chińska telewizja sugeruje zaś, że chodnik przypomina teraz tarę do prania, tym bardziej że prowadzi do miasta na wodzie. Taierzhuang jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

(IAR) Tomasz Sajewicz /Pekin /em/to/

COMMENTS