10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Ustawienia ławek w co najmniej 1,5-metrowym odstępie oraz dezynfekcja… MEN opublikowało wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Będą obowiązywały podczas egzaminów ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 roku. Resort przygotował je wraz z Centralną Komisją Egzaminacyjną i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Zgodnie z wytycznymi, na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych. Ci, którzy są objęci kwarantanną lub mieszkają z taką osobą, nie mogą się pojawić na egzaminie. Na terenie całej szkoły będzie obowiązywało zakrywanie ust i nosa, do momentu zajęcia miejsc w sali egzaminacyjnej. Przed wejściem uczeń może zostać poproszony o odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania tożsamości – wtedy konieczne jest zachowanie co najmniej półtora metra odstępu. Podczas egzaminu można korzystać wyłącznie z własnych przyborów.

Kolejne wytyczne dotyczą ustawienia ławek w co najmniej 1,5-metrowym odstępie oraz dezynfekcja ławek, krzeseł i materiałów czy narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający. Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca. W tym roku nie będzie ustnych egzaminów maturalnych. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

IAR/Komunikat MEN/ #Kurek/i jf/w dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520