21 C
Chicago
piątek, 24 maja, 2024

USA: Zmarłego Jana Kulczyka wspominają najważniejsze gazety

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zmarłego Jana Kulczyka wspominają również najważniejsze gazety w Stanach Zjednoczonych. Dla polskojęzycznych mediów w USA wiadomość o niespodziewanej śmierci biznesmena należała do głównych w serwisach informacyjnych.
O Janie Kulczyku pisze New York Times. Gazeta przypomina, że Polak znany był ze swojej działalności filantropijnej. Jako przykład podaje przekazanie przez biznesmena 20 milionów złotych na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich. Jan Kulczyk promował otwarcie tej instytucji w 2012 roku w Nowym Jorku w środowiskach żydowskich USA. Udzielał wówczas również wielu wywiadów zarówno mediom polonijnym, jak i amerykańskiej prasie, opowiadając o projekcie, w który mocno się tam włączył.
New York Times pisze też, że Kluczyk nie bał się podejmować ryzykownych decyzji i miał wyjątkową biznesową wyobraźnię. O Polaku wspominały także stacje ABC czy Reuters. The Wall Street Journal podkreśla, że odegrał on dużą rolę w czasie transformacji i że potrafił prowadzić prytwane interesy w socjalistycznym kraju pod rządami komunistów.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520