HomeUSA

USA: John Bolton odchodzi ze stanowiska. Na własne życzenie czy na polecenie Trumpa?

USA: John Bolton odchodzi ze stanowiska. Na własne życzenie czy na polecenie Trumpa?

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa John Bolton odchodzi ze stanowiska – poinformował na Twitterze Donald Trump. Następcę Johna Boltona poznamy w przyszłym tygodniu.

Jak napisał na Twitterze amerykański prezydent, poinformował Johna Boltona, że jego “służba nie jest już potrzebna w Białym Domu”. Donald Trump napisał, że radykalnie nie zgadzał się z wieloma sugestiami tego doradcy, podobnie jak inni członkowie jego administracji. “Dlatego poprosiłem go o ustąpienie i tak też uczynił dziś rano. Dziękuję Johnowi za jego służbę” – dodał prezydent Trump. Dodał, że w przyszłym tygodniu ogłosi nazwisko nowego doradcy do spraw bezpieczeństwa.
Inną wersję zdarzeń przedstawia sam John Bolton. W cytacie przywołanym przez agencję Reutera mówi, że on sam złożył wczoraj rezygnację, a Donald Trump miał powiedzieć “Porozmawiajmy o tym jutro”
John Bolton swoją funkcję sprawował przez niecałe półtora roku. W kwietniu 2018 zastąpił H.R. McMastera. Media często pisały o jego konfliktach z sekretarzem stanu Mike’em Pompeo.

IAR/Twitter/to/dwCOMMENTS