USA: Były szef FBI James Comey wydaje książkę zawierającą bardzo surową ocenę prezydenta Donalda Trumpa. “Kłamie na każdym kroku w sprawach ważnych i drobnych”

USA: Były szef FBI James Comey wydaje książkę zawierającą bardzo surową ocenę prezydenta Donalda Trumpa. “Kłamie na każdym kroku w sprawach ważnych i drobnych”

W Stanach Zjednoczonych ukazuje się dziś kolejna książka zawierająca bardzo surową ocenę prezydenta Donalda Trumpa. Jej autorem jest były szef FBI James Comey. Publikacja wywołała bardzo ostrą reakcję amerykańskiego prezydenta.

Książka byłego szefa FBI nosi tytuł “Nadrzędna lojalność. Prawda, kłamstwa i przywództwo”. James Comey opisuje w niej między innymi swoje relacje z Donaldem Trumpem, który w ubiegłym roku zwolnił go ze stanowiska. Dymisja wywołała wstrząs polityczny w Waszyngtonie ponieważ to właśnie Comey nadzorował tak zwane rosyjskie śledztwo.

Były szef FBI przedstawia prezydenta USA jako człowieka, który nie ma moralnego kręgosłupa, działa nieetycznie i nie szanuje instytucji państwa. Comey pisze, że Donalda Trump kłamie na każdym kroku w sprawach ważnych i drobnych. Zwraca też uwagę, że nigdy, nawet w rozmowach prywatnych, nie krytykuje Władimira Putina.

Publikacja książki “Nadrzędna lojalność” wywołała gniewną reakcję amerykańskiego prezydenta. W serii wpisów na Twitterze Donald Trump nazwał Comeya kłamcą, wstrętnym, oślizłym i okropnym człowiekiem oraz najgorszym dyrektorem w historii FBI.

Książka Jamesa Comeya, która od kilku dni jest jednym z głównych tematów w amerykańskich mediach, już w momencie publikacji stała się bestsellerem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Wałkuski/Waszyngton/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0