23.9 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

Uniwersytet Warszawski najtańszy w Europie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dzisiejszy dodatek akademicki londyńskiego dziennika „The Independent” plasuje Uniwersytet Warszawski na czele listy najtańszych uczelni w Europie. Przynajmniej dla brytyjskich studentów, którzy chcieliby zaoszczędzić na czesnym i kosztach utrzymania.
Brytyjskim studentom przysługuje prawo zaciągnięcia korzystnej pożyczki na studia – spłacanej dopiero – i to w bardzo niewielkich ratach, kiedy zaczną zarabiać. Maksimum pożyczki, jaką może obecnie otrzymać brytyjski student, to ponad 9 tysięcy funtów, ale na wielu krajowych uniwersytetach niemal całość tej sumy pochłonęłoby czesne. Tymczasem studiując w Warszawie, brytyjski student miałby nie tylko dość na opłacenie kursu, mieszkania, wyżywienia i 3 powrotnych przelotów do kraju, ale zostałoby mu jeszcze 5 tysięcy funtów do wydania wedle upodobań – na podróże, książki, kulturę i inne przyjemności. Według obliczeń „Independenta” Uniwersytet Warszawski wypada taniej od uczelni w Lizbonie, Stambule, Berlinie i Granadzie. Dziennik zauważa, że studia zagranicą, przynajmniej przez jeden rok, są coraz bardziej modne wśród brytyjskich żaków, a argument finansowy jest bardzo wymowny.
„Independent” jest może tylko zbyt optymistyczny, zakładając, że Brytyjczykom wystarczy darmowy, wstępny kurs polskiego, żeby poradzić sobie na najlepszym uniwersytecie w kraju.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520