25.7 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Co piąty nastolatek pije piwo

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Coraz więcej nastolatków sięga po alkohol. Co szósty młody człowiek pierwsze kontakty z nim miał poniżej jedenastego roku życia, Większość 11-latków przyznaje się do upicia – wynika z danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziś o tym można usłyszeć w kościele. Na mszach czytany jest specjalny list biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Hierarcha stoi na czele Zespołu Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości.
Dzieci najczęściej sięgają po alkohol, bo chcą poeksperymentować. Wakacje to często czas alkoholowej inicjacji. W Polsce istnieje ciche przyzwolenie społeczne na picie alkoholu przez dzieci – mówi IAR ksiądz Henryk Bartuszek z duszpasterstwa trzeźwościowego archidiecezji warszawskiej. Duchowny przyznaje, że choć w sklepach wiszą kartki o ograniczeniu wieku przy sprzedaży alkoholu, młodzi nie mają problemu z jego zakupem.
Zdaniem specjalistów, aby przeciwdziałać uzależnieniom wśród dzieci powinno utrudnić się w Polsce dostęp do alkoholu i ograniczyć reklamy piwa.
Reklama jest szkodliwa, bo jest jednostronna – dodaje ksiądz Henryk Bartuszek. Duszpasterz podkreśla, alkohol jest ukazywany przy okazji radosnych sytuacji. Tymczasem alkohol niesie ze sobą także różne zagrożenia, ale w reklamie nie ma o tym mowy.
Kościół zaprasza młodych ludzi do grup rówieśniczych działających przy parafiach i wzywa, żeby do walki z alkoholizmem młodych wystąpili razem rodziny społeczeństwo i rząd.
Sierpień, czas wielu tragicznych rocznic w Polsce i czas pielgrzymek na Jasną Górę jest od ponad trzydziestu lat przeżywany w Kościele rzymskokatolickim, jako „Miesiąc trzeźwości”. W tym czasie wierni są zapraszani do abstynencji.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520