Ulepili 2,228 bałwanów w ciągu godziny

Ulepili 2,228 bałwanów w ciągu godziny

Studenci Uniwersytetu Technicznego w Michigan (MTU) ulepili 2,228 bałwanów w ciągu godziny. Twierdzą, że to nowy rekord świata.

W sobotniej akcji na Sherman Field wzięło udział 1,678 studentów i członków lokalnej społeczności. Poprzedni rekord w liczbie ulepionych bałwanów w ciągu godziny wynosił 2,036 i został ustanowiony w 2015 roku w japońskim mieście Akabira.

– Wspaniale, że przyszło tak dużo ludzi. Cieszyłem się widząc małe dzieci i studentów razem się bawiących i pracujących – powiedział sprawujący pieczę na wydarzeniem John Nowosad z MTU Undergraduate Student Government.

Akcję zorganizowano z okazji dwunastej rocznicy pobicia przez studentów MTU trzech innych rekordów. W lutym 2006 roku pobito rekord największej bitwy na śnieżki, największej liczby ludzi robiących anioły na śniegu i ulepienia największej kuli śnieżnej. Wszystkie te rekordy zostały od tego czasu pobite.

(dr)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0