Ukraiński śpiewak operowy Wasyl Slipak zastrzelony przez snajpera

Ukraiński śpiewak operowy Wasyl Slipak zastrzelony przez snajpera

Wasyl Slipak – ukraiński śpiewak operowy występujący we Francji – zginął na froncie w Zagłębiu Donieckim. Walczył jako ochotnik.

 
Mężczyzna został zastrzelony nad ranem przez snajpera. Wasyl Slipak obsługiwał karabin maszynowy. Separatyści atakowali za pomocą artylerii, czołgów i piechoty.
Śpiewak przyjechał na front półtora tygodnia temu. Walczył jednak już wcześniej, w czerwcu zeszłego roku. Gdy rozpoczęła się rosyjska agresja w 2014 roku, przez pewien czas pomagał żołnierzom jako wolontariusz. Jednocześnie śpiewał jako solista baryton we francuskich operach, między innymi w Paryżu. Zdobywał nagrody na międzynarodowych festiwalach. Część zarobionych pieniądzy przekazywał na ukraińską armię.
Jak poinformowała ONZ, od początku konfliktu na Ukrainie zginęło niemal 9,5 tysiąca osób. 2 tysiące z nich to cywile. Prawie 22 tysiące zostało rannych. Organizacja podkreśla, że są to jedynie przybliżone dane, rzeczywiste mogą być większe.

TS/IAR/Piotr Pogorzelski /Kijów/em/ pbp

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0