"> Ukraina: Rzecznik prezydenta wybrana drogą konkursu w sieci Facebook. Komik na fotelu prezydenta, więc zabawa trwa... - wiadomosci.com

Ukraina: Rzecznik prezydenta wybrana drogą konkursu w sieci Facebook. Komik na fotelu prezydenta, więc zabawa trwa…

Ukraina: Rzecznik prezydenta wybrana drogą konkursu w sieci Facebook. Komik na fotelu prezydenta, więc zabawa trwa…

Rzecznika prasowego ukraińskiego prezydenta wyłoniono w drodze internetowego konkursu. Została nim dziennikarka Julia Mendel. Jak twierdzi administracja Wołodymyra Zełenskiego, nową rzeczniczkę wybrano spośród kilku tysięcy kandydatów. 

Konkurs na rzecznika Wołodymyr Zełenski ogłosił na początku maja. Warunkiem miało być, między innymi doświadczenie w pracy dziennikarskiej, znajomość przynajmniej trzech języków, w tym ukraińskiego i angielskiego oraz gotowość do pracy 24 godziny 7 dni w tygodniu. Swoje oferty chętni mieli przysyłać w sieci Facebook. Zgłosiło się około 4 tysięcy osób. Tak poinformował dziś w internecie Wołodymyr Zełenski. Jak zaznaczył, spośród nich wybrano dziennikarkę Julię Mendel. Ukraiński prezydent zapowiedział, że on i nowa rzecznik będą pracować w sposób możliwie jak najbardziej otwarty.
Rzeczniczka ukraińskiego prezydenta pracowała wcześniej dla ukraińskich telewizji, współpracowała z gazetą New York Times, ale też z polskim dwumiesięcznikiem New Eastern Europe. Przechodziła też staże w Polsce. Ukończyła między innymi Warszawską Szkołę Euroatlantycką.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Paweł Buszko/Kijów/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0