Uczniowie z ponad 24 tys. szkół zaśpiewali w jednym czasie hymn

Uczniowie z ponad 24 tys. szkół zaśpiewali w jednym czasie hymn

Uczniowie z ponad 24 tys. szkół jednocześnie o godzi. 11.11 zaśpiewali hymn Polski. Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Minister edukacji śpiewała hymn razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4. Im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Anna Zalewska mówiła, że nie byłoby odzyskania niepodległości bez edukacji i szkoły, a Drugą Rzeczpospolitą po 1918 roku budowali nauczyciele. „Nauczyciel był ogromnym autorytetem, szanowali go absolutnie wszyscy i on sam wiedział, co dla dzieci, dla młodzieży i dla wychowania młodzieży dla Rzeczpospolitej zrobić” – mówiła Anna Zalewska.

Minister powiedziała po odśpiewaniu hymnu, że jest wzruszona. „Jesteśmy razem, jesteśmy radośni i jesteśmy dumni i pokazujemy wszystkim na całym świecie, że warto być Polakiem” – zaznaczyła Anna Zalewska.

W całej Polsce w akcji wzięło udział ponad 4,8 mln uczniów i ponad 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty ze szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Najwięcej zgłoszeń do wspólnego śpiewania hymnu było z województw: mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. W akcji wzięły udział 102 szkoły polonijne z całego świata.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Katarzyna Ingram/Pułtusk/ap/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0