100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości: Wystawa prezentująca skok technologiczny w okresie II Rzeczypospolitej [FOTO]

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości: Wystawa prezentująca skok technologiczny w okresie II Rzeczypospolitej [FOTO]

Ministerstwo przedsiębiorczości i technologii upamiętnia setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wystawą prezentującą skok technologiczny w okresie II Rzeczypospolitej. Eksponaty zostały wystawione w siedzibie resortu.

Otwierając wystawę minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że po odzyskaniu niepodległości polski przemysł zaczął rozwijać się bardzo dynamicznie, a prezentowane eksponaty świadczą o skoku cywilizacyjnym jaki dokonał się w XX-leciu międzywojennym. “To, co wtedy zrobili nasi poprzednicy, wydaje się dzisiaj rzeczą niezwykłą – w tak krótkim czasie odbudować strukturalnie państwo” – mówiła minister Emilewicz.

Wystawę będzie można zwiedzać do 26 listopada. Będzie otwarta od poniedziałku do piątku od 12:00 do 17:00 oraz 17 listopada w sobotę, w tych samych godzinach. Jest dostępna dla prywatnych zwiedzających oraz dla wycieczek szkolnych. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0