"> TVP.INFO: Źródłem zdjęć prezesa PiS w “Wyborczej” firma prowadząca interesy w Rosji – wiadomosci.com

TVP.INFO: Źródłem zdjęć prezesa PiS w “Wyborczej” firma prowadząca interesy w Rosji

TVP.INFO: Źródłem zdjęć prezesa PiS w “Wyborczej” firma prowadząca interesy w Rosji

Źródłem zdjęć prezesa PiS wychodzącego z budynku, w którym mieszka prezes Trybunału Konstytucyjnego, jest firma prowadząca interesy w Rosji – pisze portal tvp.info. Jedno ze zdjęć z monitoringu budynku przy al. Szucha opublikowała dzisiejsza “Gazeta Wyborcza”.

Na zdjęciach widać, jak z budynku wychodzi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Monitoring prowadzi City Security – pisze portal tvp.info. Jak czytamy, prezes tej firmy Beniamin Krasicki mówił „GW” w 2013 roku, że City Security od 2010 roku prowadzi interesy w Moskwie, Sankt Petersburgu i Kijowie. “Branża ochroniarska w Rosji jest całkowicie kontrolowana przez byłych funkcjonariuszy KGB i GRU” – mówił wtedy gazecie informator.

 


Jak piosze portal, w 2013 roku „Gazeta Wyborcza” opisywała kulisy dymisji szefa Kontrwywiadu Wojskowego gen. Noska. Według dziennika powodem dymisji było dopuszczenie do przetargu na ochronę lotnisk wojskowych w Malborku i Pruszczu Gdańskim firmy, która ma związki z Rosją. Chodzi o firmę City Security. „Skąd nasza obecność na rynku rosyjskim? Cztery lata temu na wakacjach w Grecji poznałem moją żonę, która jest Rosjanką. Żaden wywiad nie mógł maczać w tym palców. Ona pochodzi z Sankt Petersburga, już podczas pierwszej wizyty u jej rodziny powiedziałem, że chciałbym wejść na rynek rosyjski. I mogę powiedzieć, że to się udało” – mówił w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” prezes firmy Beniamin Krasicki.

W artykule na portalu tvp.info czytamy, że w zeszłym roku do składu Rady Nadzorczej City Security dołączyła Angelika Jarosławska, o której było głośno miesiąc temu. Pochwaliła się wtedy udziałem w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Jałcie. Konferencja odbywała się pod hasłem „Krym, Rosja, świat. Nowa międzynarodowa rzeczywistość”. Na Twitterze Jarosławska napisała, że „miała honor reprezentować Polskę”. Portal tvp.info pytał wtedy ministerstwo spraw zagranicznych, czy wiedziało o udziale Jarosławskiej w tym forum. MSZ zaprzeczyło, poinformowało, że jej udział nie był konsultowany z tym resortem.

Jak ustalił portal tvp.info formalnie dostęp do nagrań oprócz odpowiednich służb może uzyskać jedynie inspektor firmy ochroniarskiej Piotr Chmielewski oraz administracja budynku. “Chmielewski nie odbiera od nas telefonów, a administracja odesłała nas do zarządcy, z którym również nie udało nam się skontaktować” – czytamy na tvp.info.

 

iar/tvp.info/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0