27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Tusk odwołał Jacka Protasiewicza ze stanowiska II wicewojewody dolnośląskiego. „Mam nadzieje, że Protasiewicz zdecyduje się na terapię”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Osoba sprawująca funkcję wicewojewody musi mieć nieposzlakowaną opinię i zdolności do tego, by być wicewojewodą; wpisami na platformie X Jacek Protasiewicz pokazał, że to nie jest miejsce, które powinien zajmować – powiedział w poniedziałek wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń.

W poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że premier Donald Tusk podjął decyzję o odwołaniu Jacka Protasiewicza ze stanowiska II wicewojewody dolnośląskiego.

Protasiewicz – wiceprzewodniczący Unii Europejskich Demokratów (UED), w ostatnich latach związany z PSL – w niedzielę wywołał poruszenie swoimi kontrowersyjnymi wpisami na platformie X, w których obrażał politycznych przeciwników oraz dziennikarza.
Wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń powiedział w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami, że złożył wniosek o odwołanie Protasiewicza z funkcji II wicewojewody w poniedziałek rano. „Wszystkie wpisy na platformie X były tylko i wyłącznie prywatnymi wpisami Jacka Protasiewicza, z którymi urząd się nie utożsamia” – podkreślił.
Awiżeń dodał, że osoba sprawująca funkcję wicewojewody musi mieć nieposzlakowaną opinię i – jak mówił – zdolności do tego, by być wicewojewodą. „Wpisami na platformie X Jacek Protasiewicz pokazał, że to nie jest miejsce, które powinien zajmować” – mówił wojewoda dolnośląski.
Na początku kwietnia Awiżeń ograniczył kompetencje Protasiewicza na stanowisku II wicewojewody. „Uważałem, że lepszym rozwiązaniem będzie, aby wojewoda miała bezpośredni nadzór nad wszystkimi wydziałami, którymi wcześniej zajmowała się Jacek Protasiewicz” – mówił wojewoda.
Senator Kazimierz M. Ujzadowski (UED) komentując wpisy Protasiewicza, powiedział, że nie można tego tolerować, a decyzję premiera o odwołanie polityka z funkcji II wicewojewody dolnośląskiego nazwał dobrą. „To decyzja pokazująca, że tego typu praktyki nie mogą być tolerowane w strefie publicznej” – powiedział.
Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia, posłanka Polski 2050-TD Izabela Bodnar powiedziała dziennikarzom, że Protasiewicz „popełnił błąd i jak każdy dorosły człowiek, a szczególnie piastujący wysokie funkcje w organach publicznych, powinien ponieść konsekwencje”. „Mam nadzieje, że Jacek Protasiewicz zdecyduje się na terapię; przejdzie pewnego rodzaju rehabilitację” – powiedziała Bodnar.
Protasiewicz w przypadku, kiedy Bodnar wygrałaby wybory prezydenckie we Wrocławiu, będzie mógł objąć zwolniony po niej mandat w Sejmie. „Będę namawiała Jacka Protasiewicza, aby nie obejmował zwolnionego przez ze mnie mandatu” – powiedziała Bodar.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

 

Oto „wesoła” twórczość Protasiewicza na „X”:

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520