HomeKultura

Trzaskowski chce dać artystom to, co… PiS już im dał dwa lata temu

Trzaskowski chce dać artystom to, co… PiS już im dał dwa lata temu

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński odniósł się na twitterze do jednego z punktów programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, w części poświęconej kulturze, zaproponował przywrócenie możliwości odliczania 50 procent kosztów uzyskania przychodu, bez górnego limitu.

Wicepremier i minister kultury zwrócił uwagę, że to był błąd Platformy Obywatelskiej, który został już przez rząd PiS i prezydenta Andrzeja Dudę naprawiony.

“Pan Trzaskowski chce przywrócenia 50 proc. kosztów uzyskania przychodu dla artystów, bo . Tak, p. Trzaskowski to był błąd Pana i Pana partii. Ale powinien Pan wiedzieć, jak się Pan próbuje o kulturze wypowiadać, że błąd ten został już przez PiS i PAD naprawiony” – napisał na twitterze Piotr Gliński.

Zmiany w przepisach ograniczające możliwość odliczania 50 procent kosztów uzyskania przychodów, między innymi przez twórców, wprowadził w 2013 roku rząd PO-PSL. Pięć lat później przepisy te znowelizował rząd Prawa i Sprawiedliwości.

IAR/twitter/w kry

COMMENTS