"> Trasa 76. Tour de Pologne 2019 na Śląsku. Zobacz gdzie w tym roku pojadą kolarze - wiadomosci.com

Trasa 76. Tour de Pologne 2019 na Śląsku. Zobacz gdzie w tym roku pojadą kolarze

Trasa 76. Tour de Pologne 2019 na Śląsku. Zobacz gdzie w tym roku pojadą kolarze

76 Tour de Pologne rozegrany zostanie w dniach 3-9 sierpnia 2019 r. W tym roku nasz narodowy wyścig znów zagości w województwie śląskim. W naszym regionie odbędzie się większość etapów 76. Tour de Pologne. Zobacz gdzie i kiedy przejadą kolarze najlepszych światowych grup rankingu UCI World Tour..

76. Tour de Pologne składa się z siedmiu etapów. Kolarze będą mieli do pokonania w sumie 1060 km. Trasa jest bardzo podobna do tej sprzed roku. Miastami etapowymi znów będą Kraków, Katowice, Zabrze, Zakopane i Bukowina Tatrzańska. Nowością jest Kocierz, gdzie kolarze zagoszczą po raz pierwszy, Aż cztery z siedmiu etapów 76. Tour de Pologne rozegrane zostaną w województwie śląskim. Kibice kolarstwa w naszym regionie będą więc mogli z bliska śledzić walkę kolarzy na trasie. Zobaczcie trasę 76. Tour de Pologne.

 

3 sierpnia 2019 – 1. etap Kraków – Kraków (136 km)

 

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszego dnia wyścigu kolarze będą mieli do pokonania krótki, szybki i dynamiczny etap o długości 136 kilometrów. Na trasie znajdują się trzy Górskie Premie TAURON czwartej kategorii – Lanckorona, Bachowice, Kaszów. Na trasie znajdują się także trzy Lotne Premie LOTTO – Myślenice, Czernichów i Kraków. Zanim peleton zafiniszuje na mecie pierwszego etapu, kolarze pokonają w Krakowie trzy rundy po cztery kilometry każda.

 

4 sierpnia 2019 – 2. etap Tarnowskie Góry – Katowice (153 km)

 

Drugi etap będzie z pewnością popisem sprinterów. Płaska, ale trudna technicznie trasa prowadzi z Tarnowskich Gór do Katowic. Po starcie peleton pokona 32-kilometrową rundę wokół Tarnowskich Gór, po czym ruszy na południe. Na trasie znajdują się trzy Lotne Premie LOTTO – w Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śląskich i Katowicach. Ta ostatnia odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Także w Katowicach kolarze powalczą na dwóch Górskich Premiach TAURON czwartej kategorii. Peleton pokona trzy 20-kilometrowe rundy i powalczy na finiszu przy katowickim Spodku.

 

5 sierpnia 2019 – 3. etap Stadion Śląski Chorzów – Zabrze (157 km)

 

Trzeci dzień rywalizacji to ponownie płaski etap i dynamiczna walka na trasie. Miejsce startu to Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie znajduje się także Premia Specjalna 100-lecie Powstań Śląskich. Partnerem startu trzeciego etapu jest Województwo Śląskie. Po starcie kolarze wyruszą na południe, a na trasie napotkają Lotną Premię LOTTO i Górską Premię TAURON czwartek kategorii – obie w Rybniku. Po wjeździe do Zabrza trzy szybkie rundy po sześć kilometrów i sprinterski finisz.

 

6 sierpnia 2019 – 4. etap Jaworzno – Kocierz, Śląskie (173 km)

 

Czwartego dnia Tour de Pologne wjedzie w góry. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajduje się Lotna Premia LOTTO w Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malowniczy Beskid Śląski, gdzie peleton pokona dwie rundy po 38,5 kilometra. Tam na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON pierwszej kategorii – Kocierz oraz dwie drugiej kategorii – Wielka Puszcza. Etap czwarty odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Partnerem mety, która zlokalizowana jest przy Kocierz Hotel&Spa, jest Województwo Śląskie.

 

7 sierpnia 2019 – 5. etap Kopalnia Soli Wieliczka – Bielsko-Biała (154 km)

 

Interwałowy, górski etap z pewnością dostarczy kibicom wielu emocji. Peleton wystartuje z Kopalni Soli „Wieliczka” i skieruje się na zachód. Po drodze kolarze powalczą na dwóch Górskich Premiach TAURON drugiej kategorii – Rychwałd i Hucisko oraz jednej pierwszej kategorii – Przełęcz Przegibek. Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO – w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej, która odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy widowiskowe rundy w Bielsku-Białej o długości 7,2 km każda.

 

8 sierpnia 2019 – 6. etap Małopolska – Zakopane (155 km)

 

Klasyczny górski etap w przepięknej tatrzańskiej scenerii. Po starcie w Zakopanem peleton wyruszy w stronę Chochołowa, gdzie znajduje się Lotna Premia LOTTO. Następnie kolarze pokonają trzy rundy po 35 kilometrów każda. Na każdej z rund znajduje się Górska Premia TAURON pierwszej kategorii w Zębie. Meta tradycyjnie przy Wielkiej Krokwi.

 

9 sierpnia 2019 – 7. etap Bukovia Resort – Bukowina Tatrzańska (132,5 km)

 

Królewski, górski etap wokół BUKOVINA Resort i Bukowiny Tatrzańskiej rozstrzygnie losy tegorocznego Tour de Pologne. Kolarze pokonają dwie rundy po 68 kilometry każda. Na każdej z nich znajdują się najtrudniejsze Górskie Premie TAURON I kategorii – Sierockie, Gliczarów – Ściana BUKOVINA i Rzepiska – Ściana HARNAŚ. Na trasie także Lotna Premia LOTTO w Szaflarach. Wielki finał Tour de Pologne na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

 -Tour de Pologne znów zagości w Katowicach

 COMMENTS

WORDPRESS: 0