Tragedia na Lubelszczyźnie. Ukrainiec zamordował bramkarza klubu z klasy okręgowej

Tragedia na Lubelszczyźnie. Ukrainiec zamordował bramkarza klubu z klasy okręgowej

Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo mieszkańca Kurowa, którego ciało zostało znalezione w niedzielę rano pod jednym z bloków.Ukrainiec, który przyjechał do Polski do pracy, napadł na bramkarza miejscowej Garbarni, następnie okradł go i zabił.

Wpadł kilka kilometrów przed granicą z Ukrainą. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do zarzucanego czynu. Wyjaśnił, że zabił mieszkańca Kurowa, ponieważ ten go obraził. Podał, że był już karany na Ukrainie gdzie usłyszał wyrok 15 lat kary pozbawienia wolności za zabójstwo.

Dzięki sprawnej akcji policjantów z Puław zatrzymany został mężczyzna podejrzany o dokonanie brutalnego zabójstwa na 32-letnim mieszkańcu Kurowa w powiecie puławskim. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w miniony weekend.

Jak ustalili kryminalni z Puław i Lublina, typowany przez nich sprawca podjął próbę ucieczki na Ukrainę, chciał przekroczyć granicę na przejściu w Dorohusku. Nie udało mu się to, bowiem został zatrzymany w autokarze kilka kilometrów przed granicą z Ukrainą. Policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej. zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do zarzucanego czynu. Wyjaśnił, że zabił mieszkańca Kurowa, ponieważ go obraził. Podał, że był już karany na Ukrainie gdzie usłyszał wyrok 15 lat kary pozbawienia wolności za zabójstwo. Swoje wyjaśnienia powtórzył podczas wizji lokalnej, która odbyła się w dniu dzisiejszym na miejscu zdarzenia.

Policjanci skierowali do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec Sergieja V. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 36-letniemu Sergiejowi V. grozi dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Biuro Prasowe KWP Lublin

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0