HomePOLSKA

Toruń: Poseł Nowoczesnej zgłosił do CBA auta od bezdomnego dla ojca Tadeusza

Toruń: Poseł Nowoczesnej zgłosił do CBA auta od bezdomnego dla ojca Tadeusza

Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej, zdradził Onetowi, że wysłał pisma do CBA i Urzędu Skarbowego w Toruniu w sprawie samochodów, które o. Rydzyk miał otrzymać od bezdomnego z Warszawy.

 

Poseł Nowoczesnej chce, aby sprawdzono, czy przekazana redemptorystom darowizna oraz jej rozliczenie przebiegały zgodnie z prawem. „Niech Urząd Skarbowy w Toruniu i Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdzi sprawę dwóch aut, które biznesmen Tadeusz Rydzyk miał dostać od bezdomnego, który niedługo potem zmarł. Musimy się dowiedzieć kim był ten człowiek i czy rzeczywiście istniał. Czy został odprowadzony podatek od tej darowizny.” – pisze Adam Szłapka na swoim profilu facebookowym.

Przypomnijmy, sprawa zaczęła się od nagrania pochodzącego z audycji „W naszej rodzinie” wyemitowanej 27 sierpnia 2016 roku na antenie Telewizji Trwam. Wideo z fragmentem programu niedawno stało się bardzo popularne w sieci. Podczas rozmowy w studiu ojciec dyrektor zaczął nagle mówić o samochodzie, którym jeździ – wartym kilkaset tysięcy złotych Maybachu.

– Akurat ten samochód to dostaliśmy – nie wiecie o tym – od bezdomnego – mówi do osób zgromadzonych w studiu. W dalszej części wypowiedzi redemptorysta uszczegóławia, że bezdomny sprezentował dokładnie dwa samochody. – Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy. Niestety, zmarł – dodaje o. Rydzyk. Bezdomny Stanisław z Warszawy miał ufundować auta redemptorystom za pieniądze wygrane w totolotka. Po rozpowszechnieniu nagrania w Internecie, w mediach społecznościowych pojawiło się sporo memów, a na Facebooku powstało wydarzenie zapraszające na „I Oficjalny Zlot Bezdomnych Właścicieli Luksusowych Aut”.
Spotkanie, z przymrużeniem oka, zaplanowano na 1 kwietnia. Swój udział w nim zadeklarowało już 23 tys. osób, natomiast 104 tys. zaznaczyło, że jest zainteresowane wydarzeniem. „Spotykamy się w niedzielę na ulicy Żwirki i Wigury w Toruniu, by docenić CUD, jaki spotkał Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka, którego Stanisław Bezdomny z Warszawy obdarował dwoma samochodami. Po uroczystym przekazaniu pojazdów na cele Rozgłośni planowane jest wspólne udanie się na pierogi do pobliskiej restauracji” – czytamy na stronie wydarzenia.

jm, mz, kad, mkr, aip

COMMENTS