19.8 C
niedziela, 28 kwietnia, 2024

Tenis – WTA Miami: Linette przegrała z Azarenką

Magda Linette przegrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką 3:6, 0:6 w trzeciej rundzie tenisowego turnieju WTA w Miami. Mecz trwał godzinę i 10 minut.
Polka zajmuje 110. miejsce w światowym rankingu WTA, Azarenka jest ósma. Tylko w pierwszym secie można było mieć nadzieję na to, że Magda postara się nawiązać wyrównaną walkę ze znacznie bardziej utytułowaną rywalką. Nasz zawodniczka dała tylko raz się przełamać ale wystarczyło to Azarence wygrać seta 6:3. W drugim secie dominacja Białorusinki nie podlegała już żadnej dyskusji. Wiktoria szybko zakończyła spotkanie wygrywając gładko 6:0. Biorąc jednak pod uwagę różnice w rankingu obu tenisistek, Magda szczególnie z walki w pierwszym secie powinna być zadowolona i miejmy nadzieję, że doświadczenie zdobyte z taką rywalką zaowocują w niedalekiej przyszłości.