HomeUSA

Teksas rozważa zamrożenie gospodarki, Kalifornia wypuszcza więźniów. COVID-19 przybiera na sile

Teksas rozważa zamrożenie gospodarki, Kalifornia wypuszcza więźniów. COVID-19 przybiera na sile

Teksas i Georgia to kolejne amerykańskie stany, które przywracają część restrykcji związanych z koronawirusem. W Stanach Zjednoczonych epidemia nie ustępuje – rośnie liczba infekcji, hospitalizacji oraz ofiar śmiertelnych.

Według najnowszych danych w ciągu minionej doby w USA stwierdzono 67 tysięcy infekcji (źródło: Covid Tracking Project). Liczba osób hospitalizowanych na COVID-19, która niedawno spadła poniżej 30 tysięcy, wzrosła do prawie 50 tysięcy.

Z południowych stanów takich jak Teksas, Floryda czy Arizona docierają informacje o przepełnionych szpitalach i długich kolejkach do testów. Gubernator Teksasu Gregg Abbott wydał nakaz noszenia masek i zapowiedział możliwość ponownego zamrożenia gospodarki.

Władze Atlanty w Georgii poinformowały, że przygotowują ponowne wydanie nakazu pozostania w domach. Znajdujący się w centrum miasta kompleks konferencyjny przekształcono w tymczasowy szpital. W Kalifornii wypuszczono na wolność 8 tysięcy mniej groźnych przestępców, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w więzieniach.

W ostatnim tygodniu liczba infekcji wzrosła w 29 z 50 amerykańskich stanów. Od początku epidemii koronawirusa stwierdzono u ponad 3 milionów Amerykanów. Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 przekroczyła 133 tysiące.

IAR

COMMENTS