14.3 C
Chicago
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Teksas. Abbott chce walczyć z antysemityzmem w szkołach. „Stan Teksas stoi mocno po stronie Izraela”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Teksasu Greg Abbott zdecydował, że w obliczu „znacznych obaw w związku z wystąpieniem antysemityzmu w szkołach” – na co wpływ ma mieć wybuch konfliktu zbrojnego w Izraeli – przekaże szkołom materiały, mające na celu zwalczanie uprzedzeń wobec Żydów.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił w kraju stan wojenny po ataku palestyńskiego Hamasu na osiedla żydowskie, położone przy granicy Strefy Gazy, kontrolowanej przez Hamas. Od ponad dwóch tygodni w trwają działania odwetowe Sił Obronnych Izraela (IDF) w związku z aktem agresji ze strony palestyńskiej, terrorystycznej organizacji narodowo-wyzwoleńczej.

„Siły Obronne Izraela będą bronić izraelskich cywilów, a organizacja terrorystyczna Hamas zapłaci wysoką cenę za swoje działania” – przekazało IDF Israel w oświadczeniu, przytacza Business Insider.

Dowódca wojskowy Hamasu Mohammad Deif wezwał Palestyńczyków w Izraelu i sąsiednich krajach arabskich do przyłączenia się do ataku, który nazwał „Operacją Burza Al-Aksa” – podaje z kolei Washington Post.

W odpowiedzi na atak Hamasu Izrael rozpoczął masowe bombardowania Strefy Gazy – w tym celów cywilnych.

W związku z wybuchem konfliktu w Izraelu wzrósł wzajemny antagonizm pomiędzy diasporami żydowskimi i arabskimi – w tym palestyńskimi – w różnych krajach świata, także w Stanach Zjednoczonych.

Gubernator Teksasu Greg Abbott ogłosił, że stanowa administracja przygotowała w związku z konfliktem palestyńsko-izraelskim materiały dla szkół, do korzystania z których gubernator zachęca placówki edukacyjne.

„Stan Teksas stoi mocno po stronie Izraela i naszych żydowskich sąsiadów podczas haniebnych aktów wojny popełnionych przez grupę terrorystyczną Hamas i nie pozwolimy, aby dezinformacja i uprzedzenia osłabiły wsparcie, którego społeczność żydowska potrzebuje w tym czasie konfliktu” – powiedział Abbott w oświadczeniu.

Jak podaje Business Insider – wśród udostępnionych materiałów znalazły się, m.in. przewodnik dla nauczycieli o „sumiennych rozmowach” z uczniami na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego autorstwa Anti-Defamation League. Przewodnik jest przeznaczony dla dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. W materiałach znajduje się także osobny przewodnik dla rodziców autorstwa Common Sense Media, który traktuje o rozmawianiu z dziećmi o konflikcie palestyńsko-izraelskim.

Według najnowszych danych – w wyniku ataków rakietowych Hamasu zginęło do tej pory ok. 40 Izraelczyków, a kolejne 740 osób zostało rannych. W czasie ataku Hamasu na osiedla sąsiadujące ze Strefą Gazy miało zginąć 1400 Izraelczyków, a 200 zostało uprowadzonych do Gazy.

Szacuje się, że wyniku działań odwetowych Izraela zginęło do tej pory 3000 Palestyńczyków. IDF planuje w najbliższej przyszłości lądową operację w Strefie Gazy. To kontrolowane przez Hamas terytorium, wchodzące w skład Państwa Izrael, zamieszkuje ok. 2 mln palestyńskich cywilów.

Red. JŁ

(Źródło: Business Insider)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520