HomeCiekawostki

Takie Podhale pokaże wam tylko góral z krwi i kości. Te zdjęcia to prawdziwy hit!

Takie Podhale pokaże wam tylko góral z krwi i kości. Te zdjęcia to prawdziwy hit!

Zakopiański senior, czyli góral starej krwi, to hit Instagrama. Starszy pan z błyskiem w oku, w tradycyjnym zakopiańskim stroju na górskich szlakach – takiej promocji Zakopane jeszcze nie miało.

 

Instagramowy profil Gooral_Zakolove powstał z myślą o promowaniu regionu i kultury. To inicjatywa Podhalańskiego Centrum Informacji Turystycznej, a sam Gooral był też twarzą wcześniejszego projektu centrum.

Wprawdzie piękno zakopiańskiego krajobrazu szczególnej promocji nie potrzebuje, turyści bowiem ciągną do Zakopanego nawet w szczycie pandemii, ale kampania Podhalańskiego Centrum informacji Turystycznej podbiła serca internautów. Jej bohaterem jest Gooral Zkolove – góral starej krwi, podhalański podróżnik, wytrawny brodacz, influencer 60+.

O takich jak pan Tadeusz – Gooral Zakolove bohaterach Instagrama mówi się “srebrni influencerzy” i jest to trend coraz bardziej zyskujący na popularności. Zmęczeni modowymi blogerkami, celebrytkami, czy wystylizowanym obiadkiem internauci oszaleli na punkcie seniorów, którzy śmiało wkroczyli na wirtualną arenę. A ścieżkami, na które zabierze Was ten góral starej krwi, nie pójdziecie z żadnym celebrytą.

Red. Anna Piątkowska PolskaPress AIP

COMMENTS