18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Szwecja: Festiwal rockowy bez męskiej publiczności, by… uniknąć gwałtów!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szwedzka gmina Falkenberg chce zorganizować w przyszłym roku festiwal rockowy tylko dla pań.To odpowiedź na pomysł znanej szwedzkiej artystki estradowej. 

W reakcji na powtarzające się doniesienia mediów o gwałtach i przemocy seksualnej podczas kilku festiwali rockowych tego lata, kilka tygodni temu, artystka Emma Knyckare zaproponowała zorganizowanie festiwalu wyłącznie dla kobiet. Fakt wyłączenia z udziału w festiwalu mężczyzn nie budzi wątpliwości przedstawiciela gminy. „Wszystko zależy jak się na to patrzy. Festiwal można też nazwać damską imprezą”, mówi szwedzkiemu radiu szef promocji miasta Falkenberg Krystjan Fannar.
Przedstawiciele gminy mają w najbliższym czasie spotkać się z grupą organizatorów festiwalu w celu omówienia szczegółów projektu. Na pomysł organizacji rockowego festiwalu tylko dla kobiecej publiczności zareagowali już niektórzy szwedzcy artyści, zgłaszając chęć występu. Szwedzkie prawo zakazuje dyskryminacji płci. Dopuszcza jednak wyjątki, jeśli cel imprezy i zastosowane do jej organizacji środki zostaną uznane za właściwe.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Przemysław Gołyński/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520