10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Szkoły zamknięte do 24 maja. Znamy też termin tegorocznych egzaminów ósmoklasistów i matur

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Już wiadomo, szkoły pozostaną zamknięte do 24 maja. A co z egzaminami? Minister Edukacji Narodowej podczas konferencji prasowej poinformował o datach tegorocznych egzaminów na zakończenie szkół podstawowych i średnich.

 

Żłobki, przedszkola oraz szkoły pozostaną zamknięte do 24 maja, a co za tym idzie, utrzymana zostaje nauka zdalna. Takie informacje przekazał podczas konferencji prasowej Minister Edukacji Narodowej.

Wiadomo już też, co z egzaminami ósmoklasistów i maturami. W tym roku, co już było wiadome od jakiegoś czasu, nie maj będzie miesiącem egzaminacyjnych dla uczniów kończących szkoły podstawowej i średnie. Wstępne zapowiedzi Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego o przeprowadzeniu egzaminów z miesięcznym przesunięciem się potwierdziły.

 

Pierwsi zmagania z arkuszami egzaminacyjnymi rozpoczną maturzyści. Matury rozpoczną się 8 czerwca od języka polskiego. Drugi termin – jak poinformował minister Piontkowski – będzie wyznaczony na początku lipca. Matury odbywać się będą do 29 czerwca. Będą to tylko egzaminy pisemne, część ustna się nie odbędzie. Dodatkowy termin egzaminu maturalnego jest zaplanowany natomiast od 8 do 14 lipca.

 

Wyniki egzaminów maturalnych (pierwszy termin) mają być znane do 11 sierpnia. Egzaminy poprawkowe zaplanowano natomiast na 8 września. Jak zapowiedział Minister Edukacji Narodowej, te daty powinny pozwolić maturzystom spokojnie wziąć udział w aplikowaniu na wybrane kierunki studiów.

 

Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie rozpoczną się 22 czerwca, natomiast egzaminy zawodowe rozpoczną się od 17 sierpnia. Od 19 czerwca z egzaminami zmagać się będą ósmoklasiści. Egzaminy dla absolwentów ósmych klas zakończą się 18 czerwca.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520