"> Szef litewskiego MSZ: będziemy sprzeciwiać się sankcjom przeciw Polsce – wiadomosci.com

Szef litewskiego MSZ: będziemy sprzeciwiać się sankcjom przeciw Polsce

Szef litewskiego MSZ: będziemy sprzeciwiać się sankcjom przeciw Polsce

Minister spraw zagranicznych Litwy zapowiedział, że jego kraj będzie się sprzeciwiał sankcjom przeciw Polsce. Linas Linkevicius spotkał się z polskim ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem, goszczącym w Wilnie. Szef litewskiej dyplomacji zaznaczył na konferencji prasowej, że Polska jest strategicznym partnerem Litwy, a oba kraje realizują i będą realizować wiele wspólnych projektów takich jak Via Baltica, Via Carpatia czy Rail Baltica. Szef litewskiego MSZ zaznaczył, że Polska i Litwa mają też przed sobą dużo wyzwań.

Litwa i Polska jadą na tym samym wózku, tak jak i inne państwa bałtyckie – mówił Linas Linkevicius. Musimy intensywnie pracować, aby różne decyzje na poszczególnych szczeblach NATO były odpowiednie, ale też odpowiednio wdrażane -podkreślił.

Szef litewskiego MSZ przypomniał też o poparciu Litwy wobec Polski. Będziemy sprzeciwiać się sankcjom przeciw Polsce – podkreślił.

Linas Linkeviczius zaznaczył również, że mniejszości są bardzo ważną częścią dialogu polsko-litewskiego. Chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że mamy swoją mniejszość na terenie Polski, tak samo jak Polacy na Litwie – mówił minister. Mniejszość polska na Litwie jest bardzo aktywna i to jest bardzo dobrze postrzegane. Mamy nadzieję, że wszystkie te oczekiwania naszych obywateli, niezależnie od narodowości, będą też odpowiednio omawiane w naszych urzędach – dodał.

Wizyta Jacka Czaputowicza w Wilnie potrwa do wieczora. Spotka się jeszcze z litewskim premierem Sauliusem Skvernelisem i odwiedzi nową siedzibę ambasady polskiej w Wilnie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Zalewski&Karol Surówka, Wilno/sp/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0