HomePOLSKA

Sytuacja wygląda tragicznie,rząd jednak zamknie cmentarze? Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego na Stadionie Narodowym

Sytuacja wygląda tragicznie,rząd jednak zamknie cmentarze? Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego na Stadionie Narodowym

Jak zapowiedział jednak premier Mateusz Morawiecki informacje dotyczące 1 listopada, a także pracy biurowej i innych dziedzin, które rząd chce dodatkowo uregulować, zostaną przekazane społeczeństwu jutro, 30 października.

 

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego skupiła się na apelu do protestujących, a także uruchomieniu szpitala na Stadionie Narodowym. Choć sytuacja wygląda tragicznie, rząd nie poinformował dzisiaj o wprowadzeniu żadnych nowych ograniczeń. Jak zapowiedział jednak premier Mateusz Morawiecki informacje dotyczące 1 listopada, a także pracy biurowej i innych dziedzin, które rząd chce dodatkowo uregulować, zostaną przekazane społeczeństwu jutro, 30 października.

 

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnych 20 156 nowych zakażeniach koronawirusem. W związku z tak dynamiczny, wzrostem zachorowań coraz częściej mówi się o lockdownie.

 

Wiosną dyscyplina była trzymana. Dziś tej dyscypliny nie utrzymujemy. Mam apel do protestujących: niech wasza niechęć dotyka mnie, dotyka polityków, ale niech nie dotyka tych, którzy za dwa tygodnie mogą cierpieć- skomentował Mateusz Morawiecki zwracając się do protestujących, by nie tworzyli dodatkowego zagrożenia.

 

Premier Morawiecki zaznaczył, że rząd nie chce zamykać całkowicie gospodarki, dopóki się tylko da. – Jednak przygotowujemy się na taki scenariusz niedobry. Państwo robi i będzie robić wszystko, by móc leczyć obywateli – skomentował premier mówiąc o stworzeniu szpitala na Stadionie Narodowym.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnych 20 156 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W województwie łódzkim odnotowano 1794 zakażeń. Z powodu COVID19 w ciągu ostatniej doby zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło aż 255 osób. – Żeby nadzieja wróciła z powrotem, musimy zdusić tę drugą falę, która zaskoczyła swoją siłą – przyznaje premier.

 

Red. Natalia Ptak aip

COMMENTS