HomeNew York

Święty Mikołaj nie odwiedzi w tym roku Macy’s w Nowym Jorku, Chicago ani San Francisco

Święty Mikołaj nie odwiedzi w tym roku Macy’s w Nowym Jorku, Chicago ani San Francisco

Dzieci w tym roku mają mało powodu do radości – a dochodzi kolejny. Święty Mikołaj nie zagości w tym roku w ikonicznym domu handlowym Macy’s.

Święty Mikołaj nie rozweseli milusińskich w tym roku na terenie domów handlowych Macy’s. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. W ten sposób, pierwszy raz od niemal 160 lat tradycyjne już wydarzenie się nie odbędzie.

Ponad 250,000 osób przyjeżdża oby zobaczyć na własne oczy Świętego Mikołaja na terenie domu handlowego, twierdzi firma. Zorganizowanie takiego wydarzenia w bezpieczny sposób byłoby niesamowicie trudne.

Święty mikołaj nie pojawi się również na terenie Chicago i San Francisco, które również organizują co roku “Santaland”. Pojawi się on jednak pod koniec, transmitowanej w telewizji paradzie “Macy’s Thanksgiving Parade” – pociesza firma.

Decyzja Macy’s różni się od tej podjętej przez inne domy handlowe, które na ten moment planują zorganizować tego typu wydarzenia, zabraniając jednak dzieciom siadania na kolanach Mikołaja.

Macy’s wykorzystuje personę Świętego Mikołaja od początku lat 60′ XIX wieku, nazywając się Domem Świętego Mikołaja od wielu lat.

Zamiast tego firma oferuje darmowe doświadczenie na swojej stronie internetowej, pod koniec listopada, gdzie będzie można zwiedzić pracownię świętego, oraz zrobić sobie z nim selfie.

 

 

PS

COMMENTS