-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Świętokrzyskie: Zatrzymanie w Miedzianej Górze. Pijana matka wiozła dwójkę dzieci

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

2 promile alkoholu miała w organizmie kobieta, która wiozła autem dwójkę dzieci. 33-latka została zatrzymana w podkieleckiej Miedzianej Górze.

Było około północy z soboty na niedzielę, gdy na trasie w Miedzianej Górze policjantów za niepokoił sposób jazdy jeepa. – Samochód to zwalniał, to przyspieszał. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że 33-letnia mieszkanka powiatu kieleckiego siedząca za kierownicą ma 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta nie jechała sama. Wiozła dwójkę swych dzieci: 12-letniego chłopca i 4-letnią dziewczynkę, która nie była w foteliku – przekazuje starszy sierżant Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy a dzieci przekazali pod opiekę trzeźwego członka rodziny. Łącznie w powiecie kieleckim w długi weekend na drogach zatrzymanych zostało 13 nietrzeźwych. Rekordzista – rowerzysta, który popołudniem w Boże Ciało uderzył w znak drogowy w Lisowie, miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala. Wśród kierowców najbardziej pijany był 35-latek ze Śląska, który nocą z soboty na niedzielę w gminie Morawica jechał volkswagenem mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Warto odnotować jeszcze jeden incydent. Przed godziną 16 w sobotę w Daleszycach policjanci wezwali do kontroli osobowe mitsubishi.

 

– Prowadzący nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Pościg zakończył się kilkaset metrów dalej. 32-letni kierowca z gminy Raków miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi od niedawna przepisami ucieczka przed kontrolą jest przestępstwem, za które grozi do pięciu lat więzienia – mówi starszy sierżant Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520