HomePodlaskie

Suwałki. W niektórych szkołach na czas egzaminów ósmoklasistów nauczyciele zrezygnowali ze strajku

Suwałki. W niektórych szkołach na czas egzaminów ósmoklasistów nauczyciele zrezygnowali ze strajku

W tym roku po reformie systemu oświaty po raz pierwszy do egzaminów kończących szkołę podstawową podejdą ósmoklasiści. W Suwałkach i powiecie wszystkie egzaminy powinny się odbyć zgodnie z planem, a w niektórych placówkach na ten czas nauczyciele zrezygnują ze strajku. 

– Uczniowie naszej szkoły nie mają powodów do obaw, a ich egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Nadzorować będą je niestrajkujący pedagodzy wraz z nauczycielami z SP nr 10 – informuje Anna Śliżewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach. – Do egzaminu podejdzie 78 uczniów. Dodajmy, że w szkole strajkuje 35 nauczycieli, a 10 – nie. Podobnie mimo strajku nauczycieli egzaminy zostaną przeprowadzone m.in. w Szkole Podstawowej nr 10, 5, 2 oraz 7. Tam także nadzór nad nimi sprawować będą niestrajkujący nauczyciele.

 

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 4 niektórzy nauczyciele na czas egzaminów zrezygnują z protestu. – Najważniejsze jest dla nas dobro naszych uczniów dlatego w żaden sposób nie chcemy utrudniać im podejścia do egzaminów. Część protestujących nauczycieli zadeklarowała, że pojawi się na nich – mówi dyrektor placówki Iwona Smykowska. W SP nr 4 w Suwałkach strajkuje aż 40 nauczycieli, 7 z niego zrezygnowało. Do egzaminów ósmoklasistów podejdzie 70 uczniów. Podobnie sytuacja wygląda w Szkole Podstawowej w Bakałarzewie, gdzie na czas egzaminów wszyscy nauczyciele zrezygnowali ze strajku. Egzaminy zgodnie z planem odbędą się także w Szkole Podstawowej w Filipowie, gdzie strajkuje zaledwie 10 nauczycieli, a 38 – nie. Przypomnijmy, że tylko w siedmiu szkołach działających w Suwałkach oraz w powiecie suwalskim nie ma strajku. Chodzi o Zespół Szkół Technicznych i I Liceum Ogólnokształcące, a także szkoły podstawowe w Rutce – Tartak, Wiżajnach, Przerośli, Kaletniku i Raczkach. Harmonogram egzaminów ósmoklasisty: Termin główny: język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9:00 matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00 język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00 Termin dodatkowy: język polski – 3 czerwca 2019 r. (poniedziałek) – godz. 11:00 matematyka – 4 czerwca 2019 r. (wtorek) – godz. 11:00 język obcy nowożytny – 5 czerwca 2019 r. (środa) – godz. 11:00 Tu oglądasz: Uwaga kierowcy! Są nowe znaki drogowe

 

msi AIP

COMMENTS