17.5 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Suski: Apelujemy do wszystkich posłów, którzy w sercu mają interesy obywateli, by zagłosowali za rządem PiS

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie wszyscy z tamtej strony ślepo wierzą w to, że szef PO Donald Tusk poprowadzi Polskę do dobrobytu; apelujemy do wszystkich posłów, którzy w sercu mają interesy naszych obywateli, aby zagłosowali za rządem PiS – powiedział w środę w Sejmie wiceszef klubu PiS Marek Suski.

W trakcie środowej konferencji prasowej w Sejmie Suski był pytany przez dziennikarzy m.in. czy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ciężko będzie uzyskać większość podczas przyszłotygodniowego głosowania nad wotum zaufania dla jego rządu. „Będziemy się starać” – odparł poseł PiS. „Jak widzimy po tej aferze wiatrakowej, nadchodzi rząd, który będzie reprezentował interesy zagranicznych firm, a nie Polski” – ocenił.
Suski zaapelował jednocześnie „do wszystkich posłów, którzy w sercu mają interesy naszych obywateli, aby zagłosowali za rządem PiS”.
Polityk wyraził też przekonanie, że „nie wszyscy z tamtej strony ślepo wierzą w to, że Donald Tusk poprowadzi Polskę do dobrobytu”. „Bo, jak widać, prowadzi do katastrofy” – dodał.
Pod koniec listopada prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł nowy rząd Mateusza Morawieckiego, utworzony po wyborach parlamentarnych w tzw. pierwszym kroku konstytucyjnym. Premier w poniedziałek 11 grudnia przedstawi Sejmowi exposé z wnioskiem o udzielenie rządowi wotum zaufania. Jeśli go nie uzyska – a klub PiS ma 191 posłów, co nie daje większości – inicjatywę ws. wyboru premiera i rządu przejmie Sejm.
Większość 248 posłów ma koalicja KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy; jej kandydatem na premiera jest Donald Tusk.
Sejm wybiera Prezesa Rady Ministrów oraz proponowanych przez niego członków Rady Ministrów bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. (PAP)

 

autor: Rafał Białkowski, Olga Łozińska

 

rbk/ oloz/ sdd/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520