HomeUSA

Strzelanina w centrum handlowym w Kalifornii – nie żyje jedna osoba, ranny napastnik

Strzelanina w centrum handlowym w Kalifornii – nie żyje jedna osoba, ranny napastnik

Strzelanina w centrum handlowym w Kalifornii – nie żyje jedna osoba, ranny jest napastnik, który próbował popełnić samobójstwo. Do zdarzenia doszło w mieście Thousand Oaks, około 60 kilometrów od Los Angeles.

Jak relacjonują klienci centrum handlowego, w pewnym momencie usłyszeli komunikat o niebezpiecznym zdarzeniu, po czym zamknięto wejścia do obiektu. Okazało się, że do środka wtargnął napastnik z bronią – zastrzelił jedną osobę, następnie próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna trafił do szpitala. Miejscowa straż pożarna informuje, że zagrożenie zostało już opanowane.

 

Jak poinformował szeryf okręgu Ventura Eric Buschow mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów w centrum za 30-letnią kobietą, którą zidentyfikowano później jako jego byłą żonę. Doszło między nimi do sprzeczki. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął broń i zastrzelił kobietę.

Następnie próbował popełnić samobójstwo strzelając do siebie. Odniósł ciężkie obrażenia, ale przeżył. Buschow dodał, że para miała dzieci, które odnaleziono i są bezpieczne.

IAR/Los Angeles Times/San Francisco Chronicle/to/ + TVP Info

COMMENTS