Strażnicy graniczni z Ustki przejęli tytoń za pół miliona

Strażnicy graniczni z Ustki przejęli tytoń za pół miliona

Linię technologiczną do produkcji krajanki tytoniowej zlikwidowali 17 stycznia w powiecie sławieńskim (woj. zachodniopomorskie) funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki. Zabezpieczyli ponad 670 kg krajanki i 200 kg liści tytoniu o szacunkowej wartości blisko 570 tys. zł. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 47 lat.

Wytwórnia krajanki funkcjonowała na jednej z posesji niedaleko Sławna. Kiedy strażnicy graniczni pojawili się na miejscu, mężczyźni akurat zamierzali rozpocząć produkcję. W pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli dwie maszyny do cięcia tytoniu, nagrzewnicę, wagi elektroniczne, urządzenia i środki do nawilżania i aromatyzowania tytoniu.

 

Zatrzymani dwaj mieszkańcy powiatu sławieńskiego będą odpowiadać za przechowywanie i wytwarzanie wyrobów tytoniowych. Grozi za to kara grzywny, do 3 lat pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sławnie.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0